czwartek, 13 lutego 2014

Dziesięć zasad kupowania na wyprzedażach

Jesteśmy w trakcie wyprzedaży. Ale czy wiemy jak się poruszać wśród nich? Wiele osób rusza szturmem ku sklepom nie wiedząc właściwie czego szukają. Błądzą między wieszakami czego efektem jest albo zbyt duża ilość rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy albo zmęczone wracamy do domów z pustymi rękami. W jednej z gazet wyczytałam kilka zasad, które warto poznać żeby nie wydać niepotrzebnie ciężko zarobionych pieniędzy lub nie wrócić z niczym.1. Przejrzyj szafę! 
    Wyrzuć rzeczy, których nie lubisz, nie nosisz. Zastanów się, czego Ci brakuje, o czym zawsze marzyłaś ale brakowało Ci pieniędzy. Możesz trochę zabawić się modą.
2. Planuj! 
   Sprawdź co w następującym sezonie będzie modne a co stanie się passe.
3. Nie zwlekaj!
   Wyprzedaż nie będzie trwać wiecznie.
4. Pilnuj budżetu!
   Załóż ile chcesz wydać maksymalnie i trzymaj się tego.
5. Zainwestuj! 
  A może kup jedną a porządną rzecz niż kilka byle jakich?
6. Poluj komfortowo!
  Zadbaj o wygodne ubranie oraz buty w których masz zamiar biegać po sklepach. Pamiętaj o makijażu.      Lustra oraz oświetlenie w przymierzalniach nie są korzystne dla naszej urody. Zazwyczaj czujemy się    zmęczone i można przestraszyć się własnego odbicia.
7. Kontroluj się!
  Myśl z głową i nie daj się ponieść emocjom. Zastanów się, czy wybrana rzecz pasuje do Ciebie i do rzeczy które już posiadasz.
8. Nie trać czasu!
  Stanie w kolejce do przymierzalni jest nieraz bardziej czasochłonne niż polowanie. Dlatego dowiedz się, czy w danym sklepie uznają reklamacje i w jakim czasie możesz ich dokonać. Przymierzaj w domu, w miejscu w którym naprawdę czujesz się komfortowo.
9. Pytaj o możliwość wymiany! 
Może być też tak, że kupisz zbyt małą lub zbyt dużą rzecz. Dowiedz się czy w sklepie w którym robisz zakupy można wymienić towar.
10. Zadbaj o towarzystwo!
    Na zakupy zabierz kogoś kto powie Ci szczerą prawdę. Czy dobrze wyglądasz?


Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam...:)1 komentarz: